Kalendář CCOC

 

O projektu

Členové a příznivci Czech Caucasian Ovcharka Clubu a vůbec všichni přátelé psů, zvláště kavkazských, se mohou těšit z velkého nástěnného kalendáře CCOC, s názvem "Psi z Kavkazu - výkon + šarm". Obsahuje krásné fotografie studia Moonbarks, které zachycují kavkazské psy ne pouze jako krasavce, ale především jako ochranné partnery svých lidí a jako pracovní a sportující psy.

Kalendář CCOC má výrazně charitativní podtext. Výtězek z jeho prodeje je určen jako příspěvek na zakoupení asistenčního nebo detekčního psa pro handicapovaného chlapce nebo dívku, vybraného (vybranou) v aktuální čas. Tito psi výrazně usnadňují svým majitelům život, jejich pořízení však, na rozdíl od psů slepeckých, není hrazeno ani pojišťovnami, ani státem (2016).

 

Aktualizace 2017:

V roce 2017 došlo k posunu ve financování výcviku, díky finančnímu grantu MPSV. Stále jsou ale lidé, kteří na tuto finanční pomoc nedosáhnou a právě jim a jejich budoucím psím pomocníkům chceme dále pomáhat.

 

Proč vznikl projekt Kalendář CCOC?

Posláním kavkazských psů bylo od nepaměti ochraňovat své lidi, jejich rodiny a jejich majetek. Díky tomuto mají nejen mimořádně vyvinuté strážní schopnosti, ale zároveň disponují i ochranitelskými vlohami. Chtěli jsme, aby psi z CCOC pomáhali nejen svým vlastním lidem, ale ještě daleko výrazněji. Vzhledem k dalším specifickým vlastnostem těchto úžasných psů je však jejich využití v canisterapii velmi omezené, mají-li zároveň naplňovat stále dokonale své hlavní, tedy silně strážní poslání. V CCOC jsme tedy přemýšleli, co s tím, jak obsáhnout oboje :-) A tak vznikl nápad zapojit psy, prostřednictvím jejich impozantní šelmí krásy, a pracovní a sportovní šikovnosti, do projektu "Kalendář CCOC".

 

Jak vznikl první Kalendář CCOC (2017) ?

Projekt oslovil majitele (členy CCOC) více než jedné desítky psů, kteří s nadšením poskytli své hafany pro focení na 46. Malém Liščím dnu (19.3.2016), a i po stránce finanční projekt podpořili. Umožnili tak nápad převést ve skutečnost! Byli to: Mgr. Denisa Adamová, Magda Straková, Tomáš Podlipný, Bc. Tiep Tran, Petra Lhotáková, Ku-Ma-Ku (CCOC), Lištička (CCOC).

Na tvorbě prvního kalendáře se dále podíleli:

- Paní Šárka Daltonová ze studia Moonbarks, s níž náš klub spolupracuje k velké spokojenosti od samého založení v oblasti grafiky, a která projevila velkou trpělivost a pochopení pro poněkud neurvalejší způsoby modelů během fotografování.

- Skvělý figurant Jiří Petrus, s kterým nás pojí rovněž dlouhodobá spolupráce.

Bez těchto lidí by projekt zůstal pouhou myšlenkou. Děkujeme! První kalendář tak vznikl pro rok 2017. Budeme v projektu pokračovat i v dalších letech a hledat i jiné formy toho, jak by mohli kavkazští psi pomoci druhým lidem, a to těm, kteří to skutečně potřebují.

 

Jaký Kalendář CCOC je?

Vyobrazeni pejskové jsou představeni převážně jako sportovci a obranáři současní nebo budoucí (v případě štěňátek). Všechny fotografie jsou originální a jsou na nich výhradně psi z CCOC (rozměry kalendáře 356 x 652 mm, provedení vynikající kvality, barevné fotografie se jmény jednotlivých psů).

Anketa, která byla zde na webu umístěna před vydáním prvního kalendáře po několik měsíců, jasně doložila, že si naprostá většina z vás, plných 97%, přeje mít kalendář nejen krásný, ale i užitečný (plánovací), a takový je.

 

Kdy a kde je možno kalendář získat?

Kalendář bude vždy představen na podzimní veřejné akci CCOC (září - říjen) předchozího roku, než pro který je určen, a také tam ho bude možno rovnou zakoupit. Dále je v prodeji na následných akcích CCOC, a to minimálně do ledna. Rovněž je zasílán na objednávku, po platbě předem.

Detailní informace pro daný rok najdete vždy v aktuálních informacích pod tímto článkem.

 

Děkujeme všem, kdo kalendář zakoupí.

Pomůžete tam, kde je to třeba a budete navíc přesně vědět, komu konkrétně Vaše pomoc došla - jmenovitě. Vše se dozvíte zde nebo  na FB. Přejeme si, aby kalendář prezentoval úžasné plemeno kavkazských psů a současně pomáhal, a také aby Vám byl milým a důstojným společníkem po každý den celého roku.

 

Kalendář 2019

Fotografování pro kalendář 2019 proběhne na 68. MLD CCOC (5.5.2018, Dobříš).

 

Kalendář 2018 - aktuální informace (22.3.2018) - výtěžek z kalendáře odeslán na financování  výcviku detekčního psa Cornyho, určeného pro Tomáše

 

Pořízením kalendáře přispěli kupující plnou částkou výtěžku na výcvik detekčního psa Cornyho (Pes pro Tebe, z.s.).

Tomáš + Corny

S výší odeslaného výtěžku pro Cornyho mohou být členové seznámeni kdykoli na trénincích v Dobříši. Nečlenové, kteří kalendář zakoupili, získají informace na dotaz.

Děkujeme, že díky Vám kavkazští psi dokáží pomáhat, a to nejen vlastním lidem.

 

Kalendář 2017 - aktuální informace (25.2.2017) - výtěžek z kalendáře odeslán pro Maxe a Barunku!

 

Pořízením kalendáře přispěli kupující plnou částkou výtěžku na výcvik asistenčního psa Maxe pro Barunku (Pes pro Tebe, z.s.). Max byl Barunce předán v září 2016, příspěvek CCOC slouží k nutnému dofinancování jeho výcviku.

Barunka + Max

S výší odeslaného výtěžku pro Maxe mohou být členové seznámeni kdykoli na trénincích v Dobříši. Kompletní info bude předloženo shromáždění členů 2017. Nečlenové, kteří kalendář zakoupili, získají informace na dotaz.

Děkujeme, že díky Vám kavkazští psi dokáží pomáhat, a to nejen vlastním lidem.© 2013 Všechna práva vyhrazena. Tvorba stránek pro chovatele

Doprovodná informace ke všem fotografiím na těchto webových stránkách:
Kupírování uší je v ČR zakázáno zákony č. 246/1992 Sb. a č. 77/2004 Sb..

Tvorba stranek pro chovatele psu moonbarks studio