Výcvik a sport


Trenéři: Mgr. Denisa Adamová, Eva Červená, Eva Kubínová, Zbyněk Lhoták, Petra Lhotáková, Ivo Masopust

Mgr. Denisa Adamová - trenér disciplín skupiny A Eva Červená - hlavní trenér, trenér disciplín skupin AOP Eva Kubínová - trenér disciplín skupin AOP Zbyněk Lhoták - trenér disciplín skupiny OP Petra Lhotáková - trenér disciplín skupiny A Ivo Masopust - trenér disciplín skupin AP

 

Figuranti: Tomáš Pellar, Jiří Petrus, Roman Šonský, Martin Beran, Jan Srb

Tomáš Pellar - klubový figurant Jiří Petrus - klubový figurant Roman Šonský - klubový figurant Martin Beran - figurant Jan Srb - figurant

 

Czech Caucasian Ovcharka Club navázal v oblasti výcviku na původní, oblíbené tréninkové a soutěžní dny chovatelské stanice Lištička. Od července 2013 začaly být tréninky s pracovními a sportovními soutěžemi pořádány jako pravidelné akce CCOC, nadále pod tradičním názvem "Liščí dny". Konají se minimálně 10x ročně. A přibyly i další typy akcí.

 

Co umíme?

Klubový výcvikový tým CCOC je vybaven rozsáhlými zkušenostmi a mnohaletou praxí ve výcviku kavkazských psů. Figurování je zajištěno několika zodpovědně vybranými figuranty.

Kavkazští pastevečtí psi pod vedením našich cvičitelů dosáhli řady úspěchů již v době před založením CCOC. Mohou se pochlubit desítkami vítězství v pracovních soutěžích plemene, tituly Klubových pracovních šampionů KRaAOP, titulem Nejlepšího pracovního psa roku KRaAOP (r. 2012, kdy byla soutěž zahájena). Naši výcvikáři položili základ pracovním soutěžím plemene v rámci FCI, vypracovali výcvikovou metodiku a propozice, které dokázali přetrvat mnoho let. Pravidla všech současných soutěží a prověrek CCOC jsou vypracované výhradně našimi výcvikáři a přizpůsobené tradičnímu charakteru kavkazských psů. Na našem cvičišti budete v té nejlepší odborně zdatné společnosti.

Kde cvičíme a co je nezbytné o akcích CCOC dále vědět, se dozvíte v Infu ke klubovým dnům.

Na klubových dnech se učí psi kvalitně spolupracovat se svým psovodem za nejrůznějších situací, zdokonalují se a soutěží v pracovních i sportovních disciplínách, účastní se prověrek ovladatelnosti, prověrek socializační připravenosti psů a pracovních prověrek.

 

Typy akcí CCOC:

 

Uzavřené klubové akce (přístupné pouze členům CCOC a hostům pozvaným předsednictvem)

LIŠČÍ DNY (LD)

Na psy všeho věku čeká nácvik ovladatelnosti - ObedienceRecall, Handling, socializační trénink. Sportovní fandové z řad psů a jejich lidí si zaběhají, případně předvedou svou obratnost v překonávání překážek nejrůznějších typů v Agility. V rámci skupiny disciplín Performance je připraven nejen trénink obran. Vše je vždy zodpovědně přizpůsobené schopnostem daného psa. Každý se účastní jen toho, co mu vyhovuje, co má rád on a jeho pes a co potřebují nebo chtějí právě trénovat.
 
V mnoha disciplínách mohou psi i soutěžit, o soutěžích se podrobněji dočtete na dalších stránkách této sekce. Převážná většina z nich je soutěžemi postupovými. Ti nejúspěšnější psi pak mohou dosáhnout na vrcholné klubové tituly MASTER a GRAND MASTER, dostupné v disciplínách Performance, Agility, Handling a Obedience. (Titul Master of Performance je obdobou obecně známého titulu Klubový šampion práce.)

 

Prestižní soutěž celoročního rozsahu je připravena zvlášť pro psy a pro feny, pro psovody a pro dvojice (pes-psovod). Jen pro samotné psovody se několikrát ročně pořádá Běh psovodů. Vrcholem všech klubových soutěží je CCOC Cup - mapuje a následně oceňuje práci psovodů a psů za pětileté období.

 

Startovné je variabilní, v závislosti na smlouvě s jednotlivými figuranty. V popisu konkrétního LD (sekce Akce) je vždy v časovém předstihu uvedeno jméno figuranta. V ceníku lze pak snadno dohledat startovné pro daný den.

 

(Pozn.: Do konce roku 2018 byl používán pro tyto akce název MALÉ LIŠČÍ DNY, se zkratkou MLD)

 

LIŠČÍ DNY EXTRA (LD-E)

Jde o dny s náročnějšími obranami (práce v budovách, s více figuranty, v několika různorodých areálech apod.) a výraznějším socializačním tréninkem, zároveň s kompletním sportovním a soutěžním programem LD.

V případě, že probíhá výcvik nebo jeho část mimo tradiční cvičiště, může být počet účastníků omezen. V takovém případě je vyžadováno přihlášení předem, do data vypsané uzávěrky. Nebude-li početní kapacita účastníků naplněna, je možné přijmout přihlášku i po uzávěrce.

Variabilitě těchto dnů je přizpůsobena i proměnlivá výše startovného. Je uvedena s časovým předstihem a v přesné výši, a to vždy v popisu konkrétního dne (sekce Akce). 

 

(Pozn.: Do konce roku 2018 byl používán pro tyto akce název MALÉ LIŠČÍ DNY EXTRA, se zkratkou MLD-E)

 

EXTRÉMNÍ TRÉNINKY (ExT) 

Jsou pořádány od roku 2018. Jde o polodenní nebo celodenní intenzivní tréninky, denní i noční, za náročných a různorodých podmínek. Počet účastníků je omezen. Tréninky se věnují zvláště extrémním obranám, náročné socializaci, terénním běhům. Termíny mohou být plánovány dlouhodobě i vypsány neočekávaně, náhle. Lze získat ocenění TOP Suverén, probíhá soutěž Recall. Na tyto tréninky je nutno se přihlásit předem, do data vypsané uzávěrky. V případech, kdy početní kapacita účastníků není naplněna, je možné přijmout přihlášku i po uzávěrce.

 

Nejste rozhodnuti, zda chcete trénovat obranu? Pak se podívejte sem.

Nejste rozhodnuti, zda chcete trénovat Agility? Pak se podívejte sem.

 

Vrcholové akce (veřejné)

VÍCEBOJ CCOC

Víceboj CCOC je od roku 2014 jednou ze dvou vrcholných akcí roku. Je naplněn pracovními a sportovními soutěžemi. V  roce 2018 došlo ke změně obsahu víceboje, nadále sestává z disciplín Agility XL, Best Exterior, Obedience a Performance. V závěru dne probíhá klubový trénink obran.

 

NÁRODNÍ PŘEBOR CCOC

Národní přebor CCOC je nově pořádán od roku 2018 jako další významná akce roku. Nahradil sportovní a pracovní soutěže, které v letech 2014-2017 doprovázely klubovou Show (výstavu). Také on je pořádán se Show v jednom dni. Po ukončení všech soutěží probíhá klubový trénink obran.

 

Barvy kokard pro vítěze jednotlivých disciplín soutěží:

Agiliry R - červená

Agility OC - krémově žlutá

Performance - tmavě zelená

Obedience - lososová

Recall - bordó

Handling - tmavě modrá

Cena rozhodčích - fialová

Cena diváků - oranžová

Nový sportovec - tyrkysová

Na Víceboji a Národním přeboru nahrazují kokardy medaile a koneční vítězové získávají významnější věcné ceny. 

 

Kokardy patří třem nejlepším závodníkům z vítězného závodního týmu

 

Na fotografie a videa z výcviku se můžete podívat v Galerii a na FB.© 2013 Všechna práva vyhrazena. Tvorba stránek pro chovatele

Doprovodná informace ke všem fotografiím na těchto webových stránkách:
Kupírování uší je v ČR zakázáno zákony č. 246/1992 Sb. a č. 77/2004 Sb..

Tvorba stranek pro chovatele psu moonbarks studio