Výcvik a sport

 

Trenéři: Ivo Masopust, Eva Kubínová, Eva Červená

hlavní trenér: Ivo Masopust trenéři: Eva Kubínová trenéři: Eva Červená

 

Figuranti: Roman Šonský, Tomáš Pellar, Martin Beran, Jiří Petrus, Jan Srb

figurant Roman figurant Tomáš figurant Martin figurant Jirka figurant Jan Srb

 

Czech Caucasian Ovcharka Club navázal v oblasti výcviku na původní, oblíbené tréninkové a soutěžní dny chovatelské stanice Lištička. Od července 2013 začaly být tréninky s pracovními a sportovními soutěžemi pořádány jako pravidelné akce CCOC, nadále pod tradičním názvem "Liščí dny". Konají se minimálně 10x ročně. A přibyly i další typy akcí.

 

Co umíme?

Klubový výcvikový team CCOC je vybaven rozsáhlými zkušenostmi a mnohaletou praxí ve výcviku kavkazských psů. Figurování je zajištěno několika zodpovědně vybranými figuranty.

Kavkazští pastevečtí psi pod vedením našich cvičitelů dosáhli řady úspěchů, mohou se pochlubit desítkami vítězství v pracovních soutěžích plemene, tituly Klubových pracovních šampionů KRaAOP, titulem Nejlepšího pracovního psa roku KRaAOP (r. 2012, kdy byla soutěž zahájena). Naši výcvikáři položili základ pracovním soutěžím plemene v rámci FCI, vypracovali výcvikovou metodiku a propozice, které dokázali přetrvat mnoho let. Pravidla všech současných soutěží CCOC, pracovních i sportovních, jsou vypracované výhradně našimi výcvikáři a přizpůsobené tradičnímu charakteru kavkazských psů. Na našem cvičišti budete v té nejlepší odborně zdatné společnosti.

Kde cvičíme a co je nezbytné o Liščích dnech dále vědět, se dozvíte v Infu ke klubovým dnům.

 

Na co konkrétně se můžete na klubových dnech těšit?

 

Uzavřené klubové akce (přístupné pouze členům CCOC a hostům pozvaným předsednictvem)

1. MALÉ LIŠČÍ DNY (MLD)

Na psy všeho věku čeká nácvik ovladatelnosti - Obedience, Handling a socializační trénink. Sportovní fandové z řad psů a jejich lidí si zaběhají, případně předvedou svou obratnost v překonávání překážek nejrůznějších typů - Agility. V rámci disciplíny Performance je připraven trénink obran. Vše je vždy zodpovědně přizpůsobené schopnostem daného psa.
Velcí a již zkušení obranáři se mohou navíc zúčastnit Pracovních prověrek a ubezpečit tak svého psovoda, že jsou skutečně spolehlivými ochránci v nejrůznějších situacích. Každý se účastní jen toho, co mu vyhovuje, co má rád on a jeho pes a co potřebují nebo chtějí právě trénovat.
 
V mnoha disciplínách Malých Liščích dnů mohou psi i soutěžit, o soutěžích se podrobněji dočtete na dalších stránkách této sekce. Převážná většina z nich je soutěžemi postupovými. Ti nejlepší psi pak mohou dosáhnout na vrcholné klubové tituly MASTER a GRAND MASTER, dostupné v oboru Performance, Agility, Handling a Obedience. Tiitul Master of Performance je obdobou v kynologii obecně známého titulu Klubový šampion práce.

 

Prestižní soutěž celoročního rozsahu je připravena pro psy, psovody, i pro dvojice pes-psovod. Pro samotné psovody se několikrát ročně pořádá Běh psovodů.

 

Startovné je variabilní, v závislosti na smlouvě s jednotlivými figuranty. V popisu konkrétního MLD (sekce Akce) je vždy v časovém předstihu uvedeno jméno figuranta. V ceníku lze pak snadno najít startovné pro daný den.

 

2. MALÉ LIŠČÍ DNY EXTRA (MLD-E) (nová náplň těchto dnů od r. 2017)

Jde o dny s náročnějšími obranami (a převážně i s kompletním sportovním a soutěžním programem). Obranné práce jsou zaměřené na trénink za stížených podmínek (práce v budovách, s více figuranty atd.). Může jít o výcvik mimo tradiční cvičiště, v různorodém prostředí.

Variabilitě těchto dnů je přizpůsobena i proměnlivá výše startovného. Je uvedena s časovým předstihem a v přesné výši, a to vždy v popisu konkrétního dne (sekce Akce). 

 

Nejste rozhodnuti, zda chcete trénovat obranu? Pak se podívejte sem.

Nejste rozhodnuti, zda chcete trénovat Agility? Pak se podívejte sem.

 

Veřejné akce

1. VÍCEBOJ CCOC

Víceboj CCOC je od roku 2014 jednou ze dvou vrcholných akcí roku. Je naplněn pracovními a sportovními soutěžemi, jeho součástí je např. Agility XL, soutěž krásy... V závěru dne probíhá klubový trénink obran.

 

2. NÁRODNÍ PŘEBOR CCOC

Národní přebor CCOC bude nově pořádán od roku 2018 jako další významná akce roku. Nahradí dosavadní sportovní a pracovní soutěže, které v letech 2014-2017 doprovázely klubovou Show (výstavu). Také on bude (převážně) pořádán se Show v jednom dni. Po ukončení soutěží proběhne klubový trénink obran.

 

Barvy kokard pro vítěze jednotlivých disciplín MLD a MLD-E:

Agiliry R - červená

Agility OC - krémově žlutá

Performance - zelená

Obedience - lososová

Handling - modrá

Cena rozhodčích - fialová

Cena diváků - tmavě žlutá

Na Víceboji, sportovních soutěžích při Show (dále Národní přebor) nahrazují kokardy medaile a koneční vítězové získávají věcné ceny.

 

Kokardy patří třem nejlepším závodníkům z vítězných závodních týmů

 

Victoria je cena pro vítěze dvou kategorií (Ladies, Gentlemens) Běhů psovodů

 

Na fotografie a videa z výcviku se můžete podívat v Galerii a na FB.© 2013 Všechna práva vyhrazena. Tvorba stránek pro chovatele

Doprovodná informace ke všem fotografiím na těchto webových stránkách:
Kupírování uší je v ČR zakázáno zákony č. 246/1992 Sb. a č. 77/2004 Sb..

Tvorba stranek pro chovatele psu moonbarks studio